Top 5 چیزهایی که باید در بازار در روز سه شنبه بدانند

Top 5 چیزهایی که باید در بازار در روز سه شنبه بدانند

اخبار اقتصادی

تلکس ایران

© رویترز. پنج عامل کلیدی برای بازارهای در روز سه شنبه© رویترز. پنج عامل کلیدی برای بازارهای در روز سه شنبه

Investing.com – پنج چیز فوق العاده که باید در بازارهای مالی در روز سه شنبه، 18 سپتامبر:

1. پکن از مقابله با چین جلوگیری می کند

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده، در بیانیه ای که پس از بازار روز دوشنبه بسته است، اعلام کرده است که ایالات متحده از 24 سپتامبر شروع به تعویض 10 درصد تعرفه های 200 میلیارد دلاری کالاهای چینی کرده است و هشدار داده است که تعرفه ها در ماه ژانویه 2019 به 25 درصد افزایش می یابد.

ترامپ افزود: “اگر چین اقدامات تلافیجویانه علیه کشاورزان و سایر صنایع را انجام دهد، ما بلافاصله فاز سوم را دنبال خواهیم کرد که حدود 267 میلیارد دلار از واردات اضافی است.”

وی در بیانیه ای گفت: “ما در مورد نوع تغییراتی که باید انجام شود بسیار واضح شده ایم و ما هر فرصتی را برای برخورد با ما نسبت به دیگران به چین داده ایم.”

“اما تا کنون، چین تمایلی به تغییر شیوه های خود نداشته است.”

چین به سرعت پاسخ داد، روز سه شنبه گفت که هیچ گزینی برای مقابله با تعرفه های تجاری جدید آمریكا وجود ندارد، و خطر اقدامات ترامو را در افزایش تجارت بین بزرگترین اقتصادهای جهان به خطر می اندازد.

وزارت تجارت چین اعلام کرد: “برای محافظت از حقوق و منافع مشروع و منافع خود و نظم در تجارت آزاد بین المللی، چین هیچ گزینهای ندارد، بلکه به طور همزمان تلافی می کند”، بدون اینکه مشخص شود چه اقداماتی باید انجام شود.

2. اپل، Fitbit در اختلافات تجاری در ایالات متحده و چین تردید کرده است

حتی با وجود اینکه Trump در دور بعدی تعرفه های کالاهای چینی قرار داد، اداره دولتی گروهی از محصولات با تکنولوژی بالا را از وظایف محروم کرد.

کد محصولی که Apple Inc و ساعتهای هوشمند Watchdog و AirPods را به همراه ساعتهای هوشمند مشابه، ردیابهای تناسب اندام و سایر کالاهای ساخته شده توسط رقبا از جمله Fitbit Inc. شامل می شود، در فهرست ایالات متحده قرار نگرفت.

اپل در سال گذشته 4.7 میلیون ساعت هوشمند را فروخت و Fitbit 2.7 میلیون دلار فروخت. طبق گزارش شرکت تحقیقاتی International Data Corp.

رویترز اشاره کرد که برخی از محصولات ایمنی مصرفی ساخته شده در چین، مانند حلقه های دوچرخه ای که توسط ویستا در فضای باز فروخته می شوند و صندلی ها و صندلی های ماشین کودک نیز از Graco Inc نیز حذف شده اند.

مواد معدنی نادر، که در طیف گسترده ای از کالاهای مصرفی الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرند، از فهرست موقت حذف شدند، و از تولیدکنندگان آمریکایی از افزایش هزینه ها محافظت می شد.

3. نفت به عنوان عربستان سعودی با 80 دلار راحت است

قیمت نفت در روز سه شنبه پس از آن افزایش یافت که بعد از آن عربستان سعودی با برنت، بالاتر از 80 دلار به ازای هر بشکه نفت، راحت شد، چرا که بازار جهانی به کاهش عرضه ایران از تحریم های ایالات متحده بستگی دارد.

مقامات عربستان سعی داشتند از تعریف دقیق قیمت در گفتگوهای خود جلوگیری کنند و گفتند که در حالی که پادشاهی مایل نیست قیمت ها را بیش از 80 دلار در هر بشکه افزایش دهد، ممکن است دیگر از آن اجتناب شود.

سرمایه گذاران همچنین برای داده های هفتگی در مورد ذخایر نفتی که از سوی موسسه نفت آمریکا منتشر می شوند، متمرکز شده اند. داده های رسمی دولت در روز چهارشنبه منتشر خواهد شد، انتظارات برای قرعه کشی 2.4 میلیون بشکه.

4. سهام جهانی، تعرفه های 10٪ را کاهش می دهد

سهام های جهانی، Trump اعلام کرد که تعرفه های 10٪ در چین در سه ماهه چهارم، با بیشتر شاخص های اصلی ثبت سود، اعلام شده است.

بعضی از ناظران پیشنهاد کردند که سرمایه گذاران برای 25٪ بالاتر از حد انتظار آماده شده اند که اکنون تا ژانویه تخلیه می شود و مقامات رسمی برای پیشبرد مذاکرات آماده می شوند.

پس از یک شیب اولیه، سهام آسیا جلسه ای با سود جامد را به پایان رساند، در حالی که سهام های اروپایی روز سه شنبه به سمت طرفداران آسیایی خود نزدیک می شوند.

آینده آتی ایالات متحده نشان می دهد که باز به مراتب بیشتر است، هرچند این افزایش در محیطی که با احتیاط مشخص شده است، خفیف تر می شود.

5. رهبران کره ای ملاقات می کنند

رییس جمهور کره جنوبی، ماه جائه، روز سه شنبه در پیونگ یانگ به منظور نابود کردن مذاکرات هسته ای میان آمریکا و کره شمالی، سر می زند.

به عنوان بخشی از سفر سه روزه، ماه و کیم جونگ وان روز چهارشنبه یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار خواهند کرد.

کیم از زمان مشخصی برای پایان دادن به برنامه هسته ای خود اجتناب کرده است، و پیش از اینکه از توانایی هسته ای کره شمالی خلاص شود، خواستار اعلامیه صلح با آمریکا می شود.

اخبار داغ

اخبار ایران

خبر

اخبار

اخبار روز

اخبار جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.